PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30963}

Fantastyczna Czwórka

Fantastic Four
6,1 79 238
ocen
6,1 10 1 79238
4,8 14
ocen krytyków
Fantastyczna Czwórka
powrót do forum filmu Fantastyczna Czwórka

Ekranizacja uważana za mocno komediową, jednak nie odbiegająca w ilości gagów od "Thora 2" czy "Iron Mana 3", oczywiście inną sprawą jest ich poziom, podobnie jak cały film ostentacyjnie dostosowany do dziecięcej widowni. Fatalny, jak gra aktorska Albiątka, rwany scenariusz jest pełen dziur, uproszczeń i klisz, a reakcje bohaterów na zmiany w ich życiu przypominają walkę z trądzikiem. Traci też niesamowitą ilość czasu na przedstawienie genezy bohaterów i nieudolnie rozwija wątki opanowywania przez nich otrzymanych mocy.

Na plus zasługuje wykonanie postaci Rzeczy, który wydaje się być namacalnym, pozbawionym sztuczności CGI, bohaterem. Film ma 9 lat, ale co dziwne, efekty związane z mocami Van Dooma są wykonane o wiele lepiej niż sztuczki Electro w zwiastunach i klipach "The Amazing Spider-Man 2", ogólnie FF oferuje całkiem sporo praktycznych trików przy demolkach samochodów, i nie jest jakoś szczególnie przeładowana obrazami z komputera. I to by było na tyle, jeśli chodzi o plusy.

_Szaman_

Plusem jest też Chris Evans. :P

Ja tam dałem 6, ale fakt, że było to lata temu, kiedy dobre współczesne kino npdst. komiksów było jeszcze w powijakach, więc bawiłem się przyzwoicie (zresztą na sequelu także). Pewnie dzisiaj oceniłbym te filmy znacznie niżej.

Ale co tam. :P

_Szaman_

Powtórzyłem. No dobra, 9 lat temu byłem jeszcze początkującym kinomanem. :P
Film to, niestety, dno, choć kilka scen z Rzeczą się broni (trochę dzięki "naturalności" jego postaci, zgadzam się, ale trochę dzięki Chiklisowi), podobnie, jak Evans, który dodaje filmowi nieco seksapilu (nie tylko dlatego, że jest przystojny, bo to wiadomo :P , ale ma też luz, który - gdyby cały film był utrzymany w podobnej tonacji do jego roli - uratowałby to badziewie przed samozagładą :P ).

Cała reszta bez pomysłu i z niesamowicie słabym scenariuszem.

Davus

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones