PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30963}

Fantastyczna Czwórka

Fantastic Four
6,1 79 288
ocen
6,1 10 1 79288
4,6 15
ocen krytyków
Fantastyczna Czwórka
powrót do forum filmu Fantastyczna Czwórka

Bardzo dobrze bawiłem się oglądając ten film i szczerze polecam go fanom "czystej, nieskrępowanej rozrywki" :)

Trochę tej zabawy psuje jedynie fatalny polski dubbing(gdy pierwszy raz usłyszałem głos podłożony Susan Storm myslałem, że to żart) i dosyć często spotykane nielogiczności.
Poza tym "ponarzekać" można też na efekty specjalne, które choć ogólnie stoją na (tylko) przyzwoitym poziomie, to w paru wypadkach mocno zawodzą.

Pomimo jednak tych "wpadek" wydaje mi się, że w ramach relaksu śmiało można poświęcić te nieco ponad 1,5h na seans tego filmiku.

Tym bardziej przykry jest fakt, że twórcy filmu nie do końca jednak wykorzystali pełnego potencjału jaki drzemie w "Fantastycznej 4-ce" i nie uczynili ze swego dzieła czegoś "więcej"... :/

Werzemuth

Gdzie tam dubbing. Ja obejrzałem Blu-ray z oryginalną angielską ścieżką DTS-HD MA. Dubbing i lektor zawsze psuje efekt.

ocenił(a) film na 7
grzesiek811

Zgadzam się całkowicie, ale siedząc na sali kinowej nie masz możliwości "zmiany ustawień" i zdany jesteś na fantazję dystrybutora:]

Ale swoją drogą dobrze jest jednak mieć dostęp do ścieżki z lektorem - zawsze można poprawić sobie humor słysząc oryginalny text i porównując z tworami szanownych lektorów - mają WYOBRAŹNIĘ chłopaki, nie ma co ;)

Przy okazji - akurat mi to wpadło do głowy - słyszał ktoś kiedyś lektora... w wersji żeńskiej ? ? ?
Ja nie i zastanawiam się czy takie zjawisko w ogóle występuje "w przyrodzie" ??

Werzemuth

występuje i brzmi nadzwyczaj komicznie : )

ocenił(a) film na 5
mclk

Samego "żeńskiego" lektora też chyba raczej nie słyszałem (pomijając dokumenty), parę razy w naszej publicznej telewizji natknąłem się za to na tłumaczenie mieszane: jeden męski głos podkładany pod wszystkie role męskie i jeden kobiecy pod wszystkie kobiece:) Było to min. w jakimś serialu i pamiętam że po paru odcinkach spokojnie można się było przyzwyczaić, ba, nawet całkiem nie źle to wyglądało:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones